четвъртък, 28 февруари 2008 г.

Бабина рецепта за... пача :(

Взимаме рандъм свиня, по възможност дибела, мъзна и гнясна. Разфасоваме я грижливо. Взимаме всичко от свинята, което става за ядене. Изхвърляме го. Взимаме всичко останало (зурла, крачета, уши, хрущяли, дреболии, очи, черва и пр.). Поглъщаме го в суров вид БЕЗ ДА ДЪВЧЕМ. Осланяйки се на естествените реакции на организма си, повръщаме всичко в голяма тенджера. Дефекираме в тенджерата. Разбъркваме сместа усърдно. СДЪВКВАМЕ съдържанието на съда и го поглъщаме. Отново повръщаме всичко, но този път в предварително намазана с лой тава, която поставяме за 20000 години във фурната, докато всичко, което може да се желира, се желира. Готовата пача трябва да престои в хладилник в продължание на 2 седмици, за да стегне. Добавяме чесън на парцали или на вкус.

Добър апетит!

сряда, 6 февруари 2008 г.

Служби да следят личния ни живот?!?


не на шпионирането


Да спрем мониторинга на Интернет!!!

Искаме ли службите да следят личния ни живот?


Участвайте в протеста на 7 февруари

Кога: четвъртък - 7.02 от 12.30 до 14.30.

Къде: в градината пред телефонната палата на ул. Гурко 6. Срещу сградата на ДАИТС.
(карта)

-----------------------------------------------------------

Цел на кампанията

От месец март догодина, МВР и службите ще могат да събират информация от всеки потребител в Интернет, като това на кого е писал, какви контакти има, какви средства за мигновена комуникация има, кога ги е използвал, с кого и какво точно е правил с тях, както и доста други.
Оправданието за това е, че тези данни биха могли да помогнат в борбата с тероризма.

Защо събирането на данните не е решение на проблема

Предложението за следене на информационния трафик ще разкрие кой на кого се е обаждал и изпращал имейли, какви сайтове са посещавали хората и дори къде са били с мобилните си телефони. На телефонните компании и доставчиците на Интернет услуги ще бъде наредено да запазват цялата информация за трафика на клиентите си. Достъп до тези данни ще бъде даден на полицейските власти и разузнавателните агенции в Европа. Различни предложения в Брюксел съдържат различни периоди на пазене на информацията - от 6 месеца до 4 години.

Задържането на данни е агресивен метод, който се намесва в личния живот на 450 милиона души в Европейския съюз. Задържането на данни е политика, която безпрецедентно разширява правата на полицейско наблюдение. В същото време нарушава много от инструментите, гарантиращи човешките права в Европа, като Директивите за защита на данните и Европейската конвенция за правата на човека.

Задържането на данни означава, че управляващите могат да се намесват в частния ви живот и личната ви кореспонденция, без значение дали сте заподозрян извършител на престъпление или не. Задържането на данни не е решение на проблемите с тероризма и престъпността.

През м. юли 2005 г. Европейският парламент прие доклад от члена на ЕП Александър Алваро относно плана за задължително задържане на данни. Заключението от доклада е, че предложението е прекомерна мярка. Също така, докладът поставя под въпрос необходимостта, ефективността и големите разходи за телекомуникационната индустрия и потребители.

Никъде в Европа не е проведено проучване, което да потвърди необходимостта от създаване на база данни от такъв мащаб и която да съдържа толкова поверителна информация, за нуждите на борбата с тероризма.

Нападенията срещу Лондон (атаките на метрото), които станаха причнина за обсъжданията в директивата са нападения срещу човешките права.
Защитаването на тези права е от особена важност, когато обществото и управляващите са изправени пред криза. Възможно най-лошата реакция би била застрашаването на тези внимателно изработени права с панически отговор.
Отговор на тероризма под формата на масово наблюдение би довел до невероятен успех за извършителите на нападенията: цялостно подкопаване на нашите изконни ценности.

Прочетете още и:

Съхранението на информация не е решение!
Можеше ли да спрем тази директива?
Как ние приехме директивата


Благодарим за голямата подкрепа на:

Замунда, бТВ, Свежо, които дадоха голяма гласност на проблема и пренасочиха част от трафика си насам.
Благодарим и на, всички, които сложиха бутони.

Нещата такива, каквито са...